top of page

Na co půjde můj senátorský plat?

Rozhodl jsem se využít senátorského platu dvěma způsoby.

 

První z nich se týká mého financování týmu, který se bude aktivně věnovat změnám návrhů zákonů. Bude to také rychlá pomoc pro lidi zasažené justičními omyly. Nabídneme jim právní poradenství, aby neskončili jako bezdomovci. Budu rád, když kdokoliv, kdo se s touto myšlenkou ztotožňuje, přispěje na transparentní účet.

 

Druhou aktivitou je podpora talentovaných sportovců a studentů. Sport a vzdělání jsou důležité stavební kameny naší společnosti a pomáhají mladým lidem rozvíjet zdravého ducha. Na Karvinsku potřebujeme mladé lídry, nastupující generaci osobností. Proto individuálně podpořím sportovce a studenty.

 

  • Sportovcům poskytnu příspěvek na turnaje, trénink nebo vybavení. Kolektivní sporty podporuji již dlouhodobě a hodlám v tom pokračovat.​

  • U talentovaných studentů chci svou pozornost zaměřit zejména na výjezdy a stáže do zahraničí.

Svůj senátorský plat i náhrady budu zasílat na transparentní účet, aby bylo vše veřejné a průhledné.

 

Jak budu dále šetřit státní rozpočet, který všichni plníme z našich daní?

  • Vlakem cestuji výhradně na vlastní náklady, nemusím létat do Prahy helikoptérou za peníze daňových poplatníků.

  • Cestovní náhrady nebudu pobírat, pojedu za své (jak to chodí ZDE).

  • Ze státních peněz nebudu financovat senátorskou kancelář. K dispozici mám kancelář ve firmě, přímo ve volebním obvodu.

  • Nebudu zakládat žádné hnutí nebo stranu, abych dosáhl na roční bonus 900 tisíc pro politické strany za jejich senátory (jak to chodí ZDE).

  • Nevstoupím do žádné stávající strany či hnutí, které podle mě vysávají státní rozpočet (kolik jim platíme za „mandát“ ZDE).

bottom of page