top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraRadomír Prus

Radúz Mácha má rád lidi, kteří používají zdravý selský rozum

Když v závěru loňského roku ve Sdružení pro rozvoj MSK vybírali společně s magazínem POSITIV business and Style adepty na ocenění za pozitivní počin pro hospodářskou transformaci Moravskoslezského kraje, v hledáčku byl mimo jiné i projekt nově budované výrobní kapacity na originální české akumulátory HE3DA v Horní Suché. Ředitel Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje Radúz Mácha kontaktoval společnost Magna Energy Storage a přijal pozvání Radka Pruse, aby si novou továrnu prohlédl.„Měl jsem možnost se osobně poznat s vedením společnosti včetně autora technického řešení - vynálezce Jana Procházky a rovněž s investorem projektu Radkem Prusem. Pamatuji si, že to bylo velmi otevřené, neformální a přátelské povídání a vycítil, že se rodí něco zcela nového, moderního, s ohromným potenciálem pro budoucí aplikace a využití,“ vzpomíná na první setkání Radúz Mácha.

Radek Prus podle něj vidí dopředu, je vizionář a umí se podívat na věc z nadhledu a hlavně v souvislostech. Má velmi dobrý technický „backround“, tedy odborné technické znalosti, k tomu kreativní a koncepční myšlení a jen tak jej nerozhodí případné překážky nebo dílčí neúspěch. Obdivuhodně dokáže posunovat věci s chladnou hlavou k žádoucímu cíli.

„Mám rád lidi, kteří jsou pragmatičtí, neschází jim zdravý selský rozum, něco dokázali a umí svými praktickými životními zkušenostmi pro dobrou věc zapálit ostatní. Přál bych si, aby Senát byl shromážděním aktivních, zkušených, významných, vážených, empatických, kultivovaných a zodpovědných osobností. Osoba Radkova ražení by mohla být určitým symbolem změny právě k těmto charakteristikám. Jeho naprosto nezaměnitelným poznávacím znamením jsou také neúnavný tah na bránu, podnikatelský přístup spojený s kreativitou, vidění budoucnosti, zdravá asertivita a otevřenost,“ říká ředitel Sdružení pro rozvoj MSK Radúz Mácha a dodává: „Radkovi Prusovi každopádně přeji hodně úspěchů nejen v senátorské kampani, ale především při realizaci zavedení sériové výroby baterií a energetických úložišť v nově vybudované továrně v Horní Suché i v dalších navazujících projektech.“

141 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page