top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraRadomír Prus

Karel Dobeš je přesvědčen, že Karvinsko bude mít senátora, který ví, o čem mluví

Karel Dobeš, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a vládní zmocněnec pro spolupráci s vesmírnou agenturou GSA, která z Prahy řídí evropský satelitní systém Galileo, věří, že kosmický průmysl přináší české ekonomice nový rozměr. „Po několika delších večerních debatách s Radkem Prusem, které většinou z technologických témat přerostly do všeobecné diskuze, budu hrdý na to, když mne bude považovat za přítele,“ říká.„U nás v České republice máme výhodu, můžeme se totiž opřít o špičkové firmy a řadu odborníků. Radek je nesporně jedním z nich. Vzhledem k tomu, co dělám já, jsme dlouho diskutovali možnosti jeho angažmá v oblastech kosmických aktivit, umělé inteligence a autonomní mobility,“ uvádí Karel Dobeš.

A jaký má názor na jeho rozhodnutí vstoupit do „vysoké“ politiky? „Na základě jeho životních zkušeností a úzké vazby na kraj, ze kterého pochází, jsem si jist, že jeho budoucí činnost v Senátu ČR bude přínosem. Jeho síla spočívá v nezávislosti a v tom, že když si uloží nějaký cíl, udělá vše pro to, aby ho dosáhl,“ dodává.

Oba měli a možná ještě trochu mají rozdílné představy o tom, jak rychle a jakou cestou se dají prosadit v politice záměry do skutečné reality, ale vzhledem k dnešnímu složení Senátu bude na základě jeho životních a technologických znalostí patřit mezi ty senátory, kteří vědí, co chtějí a o čem mluví. „Z tohoto důvodu by mohl být silnou oporou dalšího rozvoje českého průmyslu a hospodářství,“ míní Karel Dobeš.

Radka Pruse vnímá jako osobnost, která toho skutečně hodně dokázala: „Je to člověk s pevnými zásadami a nenahraditelnými životními zkušenostmi. Právě ty mu umožňují cíleně realizovat plánované projekty. Vedle toho všeho jde o mimořádně citlivého člověka s velmi vysokým sociálním cítěním a emoční inteligencí.“

135 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page