top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraRadomír Prus

Alena Vitásková: „Státní zástupci ničí vše, co má v životě hodnotu“

ALENA VITÁSKOVÁ v čele Institutu na ochranu lidských práv a svobod a Manifestu IAV – občanů poškozených státem je přesvědčena, že kandidát do Senátu za Karvinou Radomír Prus je muž na správném místě a ve správnou dobu.„Věříme, že Radomír Prus dostane maximální podporu občanů ve volbách a budeme tak moci i jeho prostřednictvím uplatňovat vymahatelnost práva a spravedlnosti. Pilířem demokracie je totiž funkční justice. Systém v naší vlasti je ale takový, že státní zástupci si mohou dovolit obžalovat kohokoliv. Důvody jsou nezřídka vykonstruované, nebo jen potvrzují neznalost zákonů právě ze strany státních zástupců. Je to jejich právní názor a systém jim umožňuje beztrestnost,“ říká A. Vitásková s tím, že tak ničí životy jedincům, celým rodinám, jejich blízkým… ničí firmy bez jakékoli odpovědnosti, ničí vše, co má v životě hodnotu.


„Snaha o nápravu v této oblasti mě seznámila s Radomírem Prusem. Když institut zakládal Manifest IAV – občanů poškozených státem, byl to právě on, kdo se stal jeho prvním signatářem a mluvčím. Marně jsme vyvíjeli úsilí a žádali politiky o nápravu. Předkládali jsme řadu důkazů o porušování práva a poškozování občanů i firem. Marně. Nebyli jsme vyslyšeni nikým kompetentním. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová setkání s představiteli Manifestu IAV odmítla. Je to skutečně tak – politici nechtějí o porušování zákonů slyšet a zjednat nápravu,“ dodává Alena Vitásková.


A co se s tím vším dá dělat? Být na správném místě ve správnou dobu! „Nezbývá nic jiného, než se přímo angažovat v politice. Proto jsme všichni přivítali, že se Radomír Prus rozhodnul kandidovat do Senátu za Karvinou, odkud pochází on sám i jeho předci, kde má své hluboké kořeny. Je zárukou toho, že až vstoupí do tzv. velké politiky, nikdy nezapomene na svůj kraj a město,“ míní Alena Vitásková, mimo jiné nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát.

107 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page